MY PARENT, MY HERO

Proiectul aduce în prim plan părinții copiilor din Școala MEA, care le vorbesc copiilor despre pasiunile și profesiile lor. Aflând lucruri utile și interesante despre diverse domenii, copiii au ocazia de a-și identifica propriile arii de interes.

Îmbogățiți spiritual și cu multe zâmbete. Aşa am încheiat o nouă întâlnire din seria “My Parent, My Hero”. Sub titulatura „În lumea muzicii”, întâlnirea a fost ocazia ideală de afla mai multe despre interpreta și solista Elena Postelnicu, chiar de ea însăși. Jovială și dezinvoltă, invitata noastră i-a făcut pe elevii clasei I A să călătorească în lumea operei și a notelor muzicale, explicându-le care sunt suișurile și coborâșurile vieții de artist.

În cadrul proiectului My Parent, My Hero, părinții copiilor din Școala MEA devin supereroi pentru o zi și împărtășesc copiilor cele mai inedite lucruri despre pasiunea și profesia lor.