Ajutați-ne să salvăm o viață! Donații pentru doamna Simona Mănăilă

salvam 3 vieti

Dragi părinți,

Simona Mănăilă, mama Yvonei (2 ani și jumătate) și a lui Ingrid (5 ani) din GRĂDINIȚA MEA a fost diagnosticată recent cu un cancer de sân metastatic, având și metastază la plămâni.

Intervenția urgentă a unui tratament este crucială!

Vrem să fim solidari cu acest părinte al școlii noastre, știm că în cazuri similare am oferit împreună sprijin unui părinte sau unui copil din școală.

Vă rugăm sa fiți alături de Liceul Teoretic Scoala MEA, mobilizându-ne împreună pentru colectarea sumei de 40.000 USD, sumă necesară, zilele acestea, pentru inițierea tratamentului.

1. Donații direct în contul bancar:
RO81 VBBU 2513 BU69 7607 2790
VOLKSBANK ROMÂNIA

Titular de cont: Simona-Veronica Manaila

2. Link-uri pentru strângerea de fonduri:
https://life.indiegogo.com/fundraisers/save-3-lives-today - pentru plăți folosind datele cardului bancar

SAU

http://www.youcaring.com/simona-manaila-360272 – pentru utilizatorii care au cont PayPal, dar și pentru plăţile efectuate cu cardul.

Este foarte important să acordăm acest sprijin, deoarece în prezent acordarea de urgență a sumei de 40.000 de USD înseamnă începerea tratamentului și ar fi păcat ca acesta să fie întârziat din cauza lipsei fondurilor!

Vă mulțumim și avem încredere că vom fi și de această dată solidari într-un demers important!

Luni, 1 iunie, este zi liberă la nivel național. Ne revedem la cursuri marți!

??????????

Dragi părinți,

Rusaliile vor fi sărbătorite, în 2015, în zilele de 31 mai – 1 iunie (duminică şi luni).
Prima zi a săptămânii viitoare – luni, 1 iunie -, este declarată zi liberă la nivel naţional, așadar ne vedem la cursuri marţi, pe 2 iunie 2015.

La mulți ani tuturor copiilor!

Rural și urban. Viața prin reflexii muzeale – III C

???????????????????????????????

Și noi, cei de la clasa a III-a C, ținem să le mulțumim tuturor celor care s-au prins, astăzi, în horă cu noi – în încheierea programului Rural și urban. Viața prin reflexii muzeale.

Concursul de matematică Euclid, etapa a III-a – Premiile

euclid color

Doamnelor și domnilor,

Ne bucurăm să vă prezentăm PREMIILE elevilor înscriși la Consursul național de matematică Euclid, Etapa a III-a.

Pentru a descărca rezultatele, vă invităm să faceți click pe acest link

Multe felicitări participanților – și premianților!

Rural și urban. Viața prin reflecții muzeale @III B.

DSCN4435

Doamnelor și domnilor, iată, pe larg, desfășurarea prezentărilor noastre, ale celor de la a III-a B, de astăzi – în închierea programului Rural și urban. Viața prin reflecții muzeale.
Ținem să le mulțumim, pe această cale, tuturor celor care s-au prins în horă cu noi! :)

Misterele Universului: de la atomi și stele la monstruasele găuri negre

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Doamnelor și domnilor, maaare eveniment mare, vineri, în Liceul Teoretic Școala MEA! Un cercetător fizician de la Institutul Naţional de Fizică Italia ne va vorbi despre misterul monstruoaselor găuri negre din Univers, într-o conferință specială organizată la sediul Școala MEA!

“Misterele Universului: de la atomi şi stele la monstruasele găuri negre” – este titlul conferinței care va fi susținută vineri, în Liceul Teoretic Școala MEA, de un cercetător fizician la Institutul Naţional de Fizică Italia. Vă amintim că Școala MEA a mai găzduit o conferință pe această temă, în punctul culminant al programului Science Week

Scoala noastra

NEWS