Rezultatele absolvenţilor de clasa a VIII-a, promoţia 2014 la Evaluarea Naţională

Absolvenții clasei a VIII-a, promoția 2014, s-au confruntat, anul acesta, cu un examen dificil – de care au trecut cu capul sus. Îi felicităm, pe toți, pentru efort și le urăm mult succes și de acum înainte, la liceu!  Pentru a vedea rezultatele, click aici

Rezultatele concursurilor „Simfonia florilor”, „Micul meu univers literar” şi „Popas de educaţie şi învăţătură”

Vă prezentăm rezultatele concursurilor pentru primar organizate de Inspectoratul Școlar al Municipiului București.

Concursul „Simfonia florilor”, secţiunea pictură, din cadrul proiectului municipal „Picături de vise în culoare”:

Premiul I – Stanciu Ema, clasa a II-a A

Premiul al III-lea – Lazăr Catinca Ioana, clasa a II-a B

Premiul al III-lea – Vlad Teodora, clasa a II-a C

Concursul „Micul meu univers literar”, secţiunea Lapbook, din cadrul proiectului inerjudetean „Elevii noştri citesc” :

Premiul al III-lea – Stanciu Luca Olivian, clasa a III-a B

Premiul al III-lea- Voicu Antonia, clasa a III-a A

Concursul „Popas de educaţie şi învăţătură”, proiect municipal, secţiunea proiect, „Matematică – poveste cu probleme”:

Premiul I – echipei clasei a IV-a.

Rezultatele examenelor Cambridge KET şi PET

Doamnelor şi domnilor,

Au sosit rezultatele examenelor Cambridge KET şi PET susţinute de elevii Şcoala MEA la sfârşitul lunii mai. Pentru a descărca rezultatele examenelor Cambridge KET, click aici, iar pentru a descărca rezultatele examenelor Cambridge PET, click aici!

Felicitări tuturor participanţilor!

Rezultatele testului la limba engleză pentru elevii claselor a IV-a în vederea formării claselor a V-a cu studiu intensiv pentru anul şcolar 2014-15

Doamnelor şi domnilor, vă prezentăm rezultatele testului la limba engleză pentru elevii claselor a IV-a, în vederea formării claselor a V-a cu studiu intensiv al limbii engleze pentru anul şcolar 2014-2015.

La acest examen se consideră admişi elevii care au obţinut un total de minimum 60 de puncte în urma participării la ambele probe. Felicitări elevilor Şcoala MEA!

Nr.crt.

16. RUS RAREŞ        45         16     61   ADMIS
  17. PĂTRĂULEA MARIA        45         15     60   ADMIS

Ceremonia de absolvire – clasa a VIII-a

Costume de gală, speech-uri emoţionante, confeti, zâmbete şi lacrimi şi o poezie dedicată dirigintei clasei: pe scurt, ceremonia de absolvire a unei noi promoţii Şcoala MEA – elevii clasei a VIII-a alături de doamna dirigintă Ioana Manea şi de profesorii lor!

Vedeţi o galerie foto aici!

Final de an şcolar – la gimnaziu şi liceu!

Joia trecută am asistat, cu mândrie, la premierea finalului de an școlar de la primar şi liceu. S-au acordat diplomele de excelență, premiul elevul și eleva anului, premiile „most” (most improved student, most self-motivated, school spirit, team player, best sports, most congenial student), diploma Scoala MEA Ambassadors, diploma prieteniei. Felicitări tuturor elevilor noștri excepționlai!

Foarte emoţionantă a fost ceremonia de absolvire a elevilor de la clasa a VIII-a, alături de diriginta clasei şi de profesorii de limba română şi limba engleză.

Pentru a vedea o galerie foto, click aici

Scoala noastra

NEWS